Všeobecné informace

Historie a stručný popis naší MŠ

Naše MŠ

Naše MŠ byla otevřena v roce 1990 a je umístěna v klidném prostředí na konci sídliště Petrovice nad chráněnou krajinnou oblastí Botiče.

Před několika lety prošla budova MŠ velkou rekonstrukcí (výměna oken, zateplení fasády, …) a v roce 2020 proběhla výměna oplocení školní zahrady. Další úpravy a modernizaci celého areálu naší MŠ již aktivně plánujeme.

Zahrada MŠ poskytuje dětem dobré vyžití při jejich hrách i vzdělávacích aktivitách v klidném přírodním prostředí a její součástí je i několik hřišť pro jednotlivé třídy.

Vedle zahrady je uměle vytvořený svah, který děti využívají především k zimním sportům.

Všechny třídy naší mateřské školy jsou vybaveny funkčním nábytkem, kvalitními hračkami a pomůckami.

O stravování dětí během jejich pobytu v MŠ se stará naše vlastní kuchyně. Dětem je tak poskytována plnohodnotná a vyvážená strava a samozřejmě dbáme i na jejich pitný režim.

Vzdělávání dětí

Naše mateřská škola je v současné době šestitřídní, tři třídy jsou smíšené pro děti 3-5 leté a tři třídy jsou pro nejstarší děti, které se připravují na vstup do základní školy.

O děti se u nás starají učitelky s vysokoškolským a středoškolským pedagogickým vzděláním.

MŠ připravuje „Školní vzdělávací program“ se zaměřením na hudební a estetickou výchovu s prvky zdravého životního stylu, který vychází z „Rámcového vzdělávacího programu“. Dále obsahuje ucelený program logopedické prevence a grafomotoriky. Školní vzdělávací program je k dispozici ve všech třídách a šatnách, kde je možné do něj nahlédnout. Veškeré aktivity dětí obsahují prvky hry a tvořivosti.

Provozní zaměstnanci tvoří stálý a přátelský kolektiv, který přispívá k dobré atmosféře v rámci celé MŠ. Našim záměrem je vytvoření radostného a podnětného prostředí, ve kterém děti získají přiměřenou fyzickou, psychickou a sociální samostatnost.

Projekt Rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy

Projekt Rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovyProjekt Rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy

Projekt MŠ Jakobiho – Rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy, registrační číslo 1220500198, podpořený v rámci 5. výzvy NPŽP, byl dokončen v roce 2024.

Projekt řeší potřebu cílových skupin podpořit rozvoj environmentálního vzdělávání a výchovy a zlepšit podmínky pro pedagogy v MŠ Jakobiho.

V rámci projektu byly pořízeny pracovní lavice, rostlinná zóna s tabulí, kruhový záhon, posezení s boxy, badatelské sady a sady zahradního nářadí. Došlo ke kultivaci svahu a prořezu neudržovaných dřevin.

Realizace projektu zlepšila podmínky pro kvalitní vzdělávání, posílila rozvoj EVVO a podpořila rovný přístup ke vzdělání pro všechny děti.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.                                    

Ministerstvo životního prostředí České republiky              Státní fond životního prostředí České republiky

Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Projekt „Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi“

V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stát se jednou ze škol zapojených do projektu „Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi“, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt Šablony I MŠ Jakobiho

Projekt Šablony I MŠ Jakobiho byl spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků školy a podpory zavádění inovativních metod výuky.

Projekt je realizován v období 1.7.2023 – 30.6.2025.

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0006857

Projekt Šablony I MŠ Jakobiho byl spolufinancován Evropskou unií