Náměty na domácí práce s dětmi v době omezení školní docházky

Náměty na domácí práce s dětmi v době omezení školní docházky

Vzhledem k současné situaci, kdy mnoho dětí muselo přerušit docházku do mateřské školy, vám zde předkládáme náměty pro domácí práce s dětmi korespondující s tématy, se kterými aktuálně pracujeme i s dětmi v mateřské škole. Tyto náměty zde budeme pravidelně každý týden doplňovat až do obnovení normálního provozu naší MŠ.

Všechny rodiče dětí, které momentálně přerušily docházku do MŠ, moc prosíme, aby domácí práce s dětmi nepodceňovali a nezanedbávali. Jedině touto vzájemnou spoluprací můžeme docílit stejné úrovně schopností, dovedností a vzdělání všech dětí stejného věku bez ohledu na to, zda momentálně MŠ navštěvují nebo docházku do MŠ přerušily.

Pro předškoláky z důvodu jejich ze zákona dané povinné předškolní přípravy nabízíme i možnost vyzvednout si materiály pro domácí práce v příslušných třídách, tedy Jablíčko, Třešničky a Beruška. Tyto materiály zde budou připraveny k vyzvednutí každý pátek mezi 7 a 8 hodinou ranní a pak v době běžného vyzvedávání dětí v poledne a odpoledne.

Věříme, že společně veškerá úskalí současné situace zvládneme a přejeme vám při plnění všech doporučených domácích činností i hodně radosti, zábavy a pěkných společných zážitků.

Soubor námětů č. 10 pro týden od 25. do 29. ledna 2021Soubor námětů č. 10 pro týden od 25. do 29. ledna 2021

téma: ZIMA / Co dělají zvířátka v zimě

Pro týden od 25. do 29. ledna 2021 jsme pro vás připravili soubor sedmnácti námětů na domácí práce s dětmi obsahující také krátkou básničku. K procvičování rozvoje zrakového vnímání a grafomotoriky je určený připojený pracovní list.

Celkový rozsah souboru jsou 2 strany velikosti A4 ve formátu PDF a je tedy vhodný i k tisku na domácí tiskárně.

Soubor námětů č. 9 pro týden od 18. do 22. ledna 2021Soubor námětů č. 9 pro týden od 18. do 22. ledna 2021

téma: ZIMA / Zimní sporty

Pro týden od 18. do 22. ledna 2021 jsme pro vás připravili nový soubor třinácti námětů na domácí práce s dětmi obsahující také krátkou básničku od Fr. Hrubína. K procvičování grafomotoriky je opět určený připojený pracovní list.

Soubor námětů č. 8 pro týdny od 4. do 8. a od 11. do 15. ledna 2021Soubor námětů č. 8 pro týdny od 4. do 8. a od 11. do 15. ledna 2021

téma: ZIMA / Co přináší zima

Pro týdny od 4. do 8. a od 11. do 15. ledna 2021 jsme pro vás připravili další soubor čtrnácti námětů na domácí práce s dětmi obsahující opět i jednu krátkou básničku. K procvičování grafomotoriky je určený připojený pracovní list.

Soubor námětů č. 7 pro týdny od 14. do 18. a od 21. do 22. prosince 2020Soubor námětů č. 7 pro týdny od 14. do 18. a od 21. do 22. prosince 2020

téma: NASTÁVÁ ČAS VÁNOČNÍ / Těšíme se na Ježíška

Pro týdny od 14. do 18. a od 21. do 22. prosince 2020 jsme pro vás připravili poslední letošní soubor čtrnácti námětů pro domácí práce s dětmi obsahující také jednu krátkou básničku. K procvičování grafomotoriky je opět určený připojený pracovní list.

Soubor námětů č. 6 pro týden od 7. do 11. prosince 2020Soubor námětů č. 6 pro týden od 7. do 11. prosince 2020

téma: NASTÁVÁ ČAS VÁNOČNÍ / Adventní čekání

Pro týden od 7. do 11. prosince 2020 jsme pro vás připravili soubor patnácti námětů pro domácí práce s dětmi obsahující také jednu krátkou básničku. K dalšímu procvičení grafomotoriky je určený připojený pracovní list.

Soubor námětů č. 5 pro týden od 30. listopadu do 4. prosince 2020Soubor námětů č. 5 pro týden od 30. listopadu do 4. prosince 2020

téma: NASTÁVÁ ČAS VÁNOČNÍ / Přijde k nám Mikuláš

Pro týden od 30. listopadu do 4. prosince 2020 vám přinášíme soubor dalších šestnácti námětů pro domácí práce s dětmi včetně jedné mikulášské básničky. Připojený pracovní list je určený především k procvičování grafomotoriky, ale i k rozvíjení fantazie dětí.

Soubor námětů č. 4 pro týden od 23. do 27. listopadu 2020Soubor námětů č. 4 pro týden od 23. do 27. listopadu 2020

téma: KDYŽ PADÁ LISTÍ / Moje tělo

Soubor dalších devatenácti námětů pro domácí práce s dětmi včetně jedné krátké básničky jsme pro vás připravili i na týden od 23. do 27. listopadu 2020. Připojený pracovní list je opět určený k procvičování grafomotoriky.

Soubor námětů č. 3 pro týden od 16. do 20. listopadu 2020Soubor námětů č. 3 pro týden od 16. do 20. listopadu 2020

téma: KDYŽ PADÁ LISTÍ / Rostu zdravě

Pro týden od 16. do 20. listopadu 2020 jsme pro vás připravili soubor dalších devatenácti námětů pro domácí práce s dětmi obsahující také jednu krátkou říkanku. K dalšímu procvičení grafomotoriky je určený připojený pracovní list.

Soubor námětů č. 2 pro týden od 9. do 13. listopadu 2020Soubor námětů č. 2 pro týden od 9. do 13. listopadu 2020

téma: KDYŽ PADÁ LISTÍ / Podzimní počasí

Pro týden od 9. do 13. listopadu 2020 jsme pro vás připravili další soubor sedmnácti námětů pro domácí práce s dětmi zahrnující opět i krátkou podzimní básničku. Pracovní list k souboru je znovu také zaměřený na procvičení grafomotoriky.

Soubor námětů č. 1 pro týden od 2. do 6. listopadu 2020Soubor námětů č. 1 pro týden od 2. do 6. listopadu 2020

téma: KDYŽ PADÁ LISTÍ / Barvy podzimu

Pro týden od 2. do 6. listopadu 2020 jsme pro vás připravili soubor sedmnácti námětů pro domácí práce s dětmi zahrnující mimo jiné i krátkou podzimní básničku. Tento soubor také obsahuje jeden pracovní list na procvičení grafomotoriky.