Nová paní hospodářka

Nová paní hospodářka

• Změny ve školní kuchyni a jídelníčku •

Vážení rodiče,

přeji hezké léto vám i vašim dětem. Dovolte mi informovat vás o změně paní hospodářky. Paní Lehovcovou nahradila paní Mária Froydová. S paní Froydovou jsme se shodli na celkové inovaci jídelníčku. S velkou podporou paní starostky a Rady MČ Petrovic jsme koupili nejmodernější konvektomat. Umí vařit, smažit, péct s naprostým minimem tuku a s maximem uchovaných živin. Jsem za to velmi ráda. Dále v kuchyni proběhla velká personální reforma. Nový tým našich kuchařek bude připravovat mnohem více domácích, na místě vyrobených a výživově kvalitních surovin. Do jídelníčku také budou zařazeny bezmasé dny. Kuchyně bude péct dětem vlastní koláče (např. mrkvový, špaldový, tvarohový atd.). Nebudeme nadále kupovat jogurty v kelímcích apod. Svačinky již kuchyně začala v této podobě připravovat během letního provozu. Můžete si tedy udělat zhruba obrázek. Ráda bych, aby dětem byla předkládána jídla zdravá, nutričně bohatá a vyvážená, s množstvím ovoce a zeleniny. Paní Bálkovou na pozici vedoucí kuchařky vystřídala paní Petra Michalcová.
Přeji novému týmu kuchyně MŠ dobrý start a mnoho úspěchů. Za sebe děkuji za velkou vstřícnost ke změnám.

Veronika Brnová