Den: 12. 9. 2021

Informace o výskytu nákazy Covid-19 v MŠ

• Upozornění na onemocnění dítěte virem Covid-19 v MŠ •

dovolte mi vás informovat o výskytu viru Covid-19 v naší MŠ.

Dnes mne kontaktovali rodiče jednoho z našich dětí, že bylo pozitivně testováno na coronavirus. Chodí do třídy Třešničky, naposledy bylo ve školce 3.9.2021. Hygienická stanice mne zatím nekontaktovala. Jistě i vzhledem k tomu, že dítko nechodilo do školky celý týden.

Nicméně vzhledem k možnému riziku vás všechny prosím o ohleduplnost. Pokud bude vaše dcera/syn jevit známky nemoci (rýma, kašel, teplota atd.), nechte si jej doma a pokud se objeví teploty nebo horečka, zajděte prosím na PCR test.

Paní učitelky jsem dnes obvolala a dohodly jsme se na ranním zdravotním filtru. Tj. opětovné měření teploty při příchodu do školky, nepřijetí dítěte s teplotou, žlutou či zelenou rýmou do kolektivu apod. Také budeme preferovat spíše pobyt venku. Pevně věřím, že nám všem jde o společnou věc – aby jednotlivé třídy nebyly poslány do karantény. Také určitě všichni chceme toto období přestát ve zdraví. V neposlední řadě, pokud by onemocnělo větší množství pedagogů, byl by další provoz školky velmi ztížen.

Proto vás ještě jednou prosím, nepodceňujte nachlazení vašich dětí (dítko, jež je pozitivní, mělo prostě rýmu a po týdnu mu stoupla teplota). Děkuji rodičům zmíněného dítka, že pro svůj vlastní dobrý pocit, raději zašli na test. Pokud se takto budeme chovat všichni, věřím, že celou situaci zvládneme.

S přáním pevného zdraví a lepších zpráv

Veronika Brnová,