Rok: 2022

Vyzvednutí mikulášského balíčku

• Připravený mikulášský balíček •

připomínáme, že balíček pro děti, které nebyly v pondělí ve školce přítomny při mikulášské nadílce, je připravený v šatnách na svém místě. Vyzvedněte si jej, prosím, co nejdříve (ať se ovoce nezkazí)!

Děkuji a přeji hezký den.

Vánoční zpívání na zahradě MŠ

• Vánoční zpívání na školní zahradě •

zveme vás na předvánoční setkání se zpěvem koled a vánočních písniček na naši slavnostně vyzdobenou školní zahradu, které se koná ve čtvrtek 15.12. v 16:30 hodin.
Děti se naučily vánoční koledy, připravili jsme Betlém s Ježíškem a spoustu světýlek. Společně si popřejeme krásné Vánoce, děti předvedou, co si pro vás připravily. Popovídáme, chvíli pobydeme. Kdo chcete, přineste trochu cukroví na ochutnávku, výměnu receptů…

Děti i my se na vás moc těšíme!

Lampionový průvod a Halloweenská stezka odvahy

• Lampionový průvod a Halloweenská stezka odvahy •

i v letošním školním roce jsme pro vás a vaše děti připravili Halloweenskou stezku odvahy. Po úspěchu této akce v loňském roce nás velmi potěšil zájem zřizovatele a paní starostky, se kterou jsme se dohodli na propojení tradičního Lampionového průvodu, pořádaného MČ Praha – Petrovice, s naší halloweenskou akcí na zahradě MŠ. Věříme, že si vše užijete doslova dvojnásobně.

Termín: čtvrtek 3. 11. 2022

Jak bude vše probíhat?

Sraz bude v 16:45 na parkovišti u Polikliniky v Petrovicích.

Odtud v 17:00 vyjde průvod s lampiony k základní škole Praha – Petrovice a bude pokračovat přes lávku ke školce. Tady na vás bude čekat horký čaj a budete si moci koupit občerstvení, které pro vás připraví paní kuchařky. Na zahradě mateřské školy bude připravena tajemná, strašidelná stezka, kterou si s dětmi projdete.

V loňském roce jste nám doslova vyrazili dech kreativními, svítícími kostýmy a maskami. Někteří z vás dokonce nezapomněli ani na kostým pro domácího mazlíčka.

Těšíme se na vás!

V případě nepříznivého počasí bude akce zrušena!

Plánované akce pro děti na 1. pololetí školního roku 2022/2023

• Plánované akce na 1. pololetí školního roku 2022/2023 •

26.9.  Bezpečný pes

9.10.  Petrovické posvícení – zpívání dětí na zahájení programu ve 13:00 hod., dobrovolná akce pro zájemce v doprovodu rodičů

11.10. Hudební pořad p. Bílého – „Jak se hraje písnička“

19.10. Divadlo Anima Candida – Pohádky z kabátu“

1.11.  Divadlo Horní Počernice – Maxipes Fík“, výjezd autobusem, třídy starších dětí ze tříd Jablíčko, Třešničky, Jahůdka a Hruštička

7.11.  Divadlo Krab – Tučňákův výlet“

29.11. Divadlo Horní Počernice – Zahrada“  J. Trnka, výjezd autobusem, třídy starších dětí ze tříd Jablíčko, Třešničky, Jahůdka a Hruštička

12.12. Divadlo Anima Candida – Pohádky z vánočního kabátu“

Informace k zahájení školního roku 2022/2023

• Informace pro rodiče k provozu MŠ od září 2022 •

dovolte mi přivítat vás po letních prázdninách. Mnozí jistě netrpělivě čekáte na informace o provozu mateřské školy od září 2022.

Školní rok začne ve čtvrtek 1. září 2022. Rodiče nově přijatých dětí mají ZDE na našem webu k dispozici seznam věcí, které děti potřebují s sebou do MŠ.

Nově přijaté (tříleté) děti jsme rozdělili do tříd Sluníčko a Beruška. Tyto třídy jsou v nové přístavbě MŠ.

Seznamy dětí budou vyvěšeny na dveřích jednotlivých tříd 1. září od 7:00 do 8:00 hodin.

Nejstarší děti budou navštěvovat třídy Jablíčko a Třešničky. Ve třídě Hruštička budou děti střední a mladší, ve třídě Jahůdka děti střední a starší.

Jistě vás zajímají také úpravy v rámci covidových opatření. Zatím nemáme nařízena žádná omezení, pouze zvýšený zdravotní filtr. Do MŠ může být přijato pouze dítě zdravé, bez teploty či příznaků respiračního onemocnění, bez průjmovitého či jiného infekčního onemocnění.

Adaptace nových dětí bude probíhat individuálně, dle jejich potřeb. Obvykle to bývá jedna až dvě hodiny denně (pouze v prvních dnech). Všechny paní učitelky jsou laskavé a zkušené profesionálky, které vám s adaptací vašich dětí budou nápomocny. Držte se, prosím, jejich pokynů. Já jsem vám, pochopitelně, také k dispozici.

Třídní schůzky plánujeme na středu 7. září 2022 od 17:00 hodin s rodiči všech dětí. Třídní schůzky proběhnou nejprve na zahradě MŠ, po úvodních informacích budou pokračovat s konkrétními paními učitelkami na třídách.

Kolektiv mateřské školy přeje vám i vašim dětem hezký zbytek prázdnin a báječný start do nového školního roku!

V Praze – Petrovicích dne 29.08.2022.

Nová paní hospodářka

• Změny ve školní kuchyni a jídelníčku •

přeji hezké léto vám i vašim dětem. Dovolte mi informovat vás o změně paní hospodářky. Paní Lehovcovou nahradila paní Mária Froydová. S paní Froydovou jsme se shodli na celkové inovaci jídelníčku. S velkou podporou paní starostky a Rady MČ Petrovic jsme koupili nejmodernější konvektomat. Umí vařit, smažit, péct s naprostým minimem tuku a s maximem uchovaných živin. Jsem za to velmi ráda. Dále v kuchyni proběhla velká personální reforma. Nový tým našich kuchařek bude připravovat mnohem více domácích, na místě vyrobených a výživově kvalitních surovin. Do jídelníčku také budou zařazeny bezmasé dny. Kuchyně bude péct dětem vlastní koláče (např. mrkvový, špaldový, tvarohový atd.). Nebudeme nadále kupovat jogurty v kelímcích apod. Svačinky již kuchyně začala v této podobě připravovat během letního provozu. Můžete si tedy udělat zhruba obrázek. Ráda bych, aby dětem byla předkládána jídla zdravá, nutričně bohatá a vyvážená, s množstvím ovoce a zeleniny. Paní Bálkovou na pozici vedoucí kuchařky vystřídala paní Petra Michalcová.
Přeji novému týmu kuchyně MŠ dobrý start a mnoho úspěchů. Za sebe děkuji za velkou vstřícnost ke změnám.

Veronika Brnová